Wyczekiwana bardzo przeze mnie gra „The Sims 4″ zawiodła mnie w pierwszych dniach do tego stopnia, że zupełnie nie interesowały mnie dodatkowe atrakcje pojawiające się w ostatnich miesiącach. Niedawno postanowiłam się przełamać i zagrać po raz drugi – z mniejszym zapałem i większą uwagą. Czy dalej Simsy przegrywają swój czas?

Od premiery pojawiły się głównie drobne, ale darmowe możliwości w grze (poza „Ucieczką w plener”). Co się zmieniło od września? Baseny były oczywistą możliwością od pierwszych odsłon gry, dlatego sam fakt, że ich w Czwórce nie było negatywnie mnie zaskoczył. Szczęśliwie ten brak został uzupełniony. Kilka dni temu pojawiła się dodatkowo nowa aktualizacja, w wyniku której możemy pobawić się w piwnice. Doszło również kilka nowości w trybie życia – np. można malować obrazy przedstawiające to co jest przed oczami Simów. Podobno pojawiły się jeszcze duchy i kilka fryzur, ale z jakiejś przyczyny nie są one u mnie widoczne… Widzę za to bardzo ciekawe stroje na fali nawracającej mody na „Gwiezdne wojny” :)

596759844

Drobne, dostępne bezpłatnie zmiany zdecydowanie mi się podobają, jednak nie dla nich spróbowałam się przełamać. Postanowiłam dać jej kolejną szansę przez rekomendacje fanów – dzięki temu mogłam docenić ciekawie złożone związki interpersonalne między Simami (jestem zachwycona ciepłem  w rodzinach!), rozwinięte kariery lub możliwość odblokowywania niektórych przedmiotów – przez rozwijanie swoich umiejętności lub życia zawodowego. Nie wiem, dlaczego umknęło mi to po zakupie gry ;)

Niestety Origin jest dalej bardzo irytującym programem, którego zmiany czasami uniemożliwiają uruchomienie jakichkolwiek gier. Do ograniczeń w stosunku do części trzeciej zdążyłam się już przyzwyczaić, dlatego mogłam docenić mocne strony najnowszych Simsów.

Udało mi się przy odprężyć i wciągnąć w „The Sims 4″, marnując sporo wolnego czasu! Dokładnie tego mi brakowało wcześniej i cieszę się, że produkcja jest jednak w stanie sprawić mi tak dużo angażującej przyjemności. Moja ocena uległa dosyć radykalnej zmianie na 7/10

the-sims-4-easter-eggs

 

Zdjęcia z gry-online.plsimstruelife.pl i guide4games.net

 

Dodaj komentarz