97. Ogródek światła…
04 lutego 2015

97. Ogródek światła…

W ostatnim czasie trudno mi się wybrać na spacer z facebookową grupą, dlatego postanowiłam, że w wolnej chwili pojadę razem z siostrą Tomka do Wilanowa – bardzo chciałyśmy zobaczyć wystawę która zniknie za 2 tygodnie, dlatego zmobilizowałyśmy się na zwiedzanie „Królewskiego Ogrodu Światła„.

Byłam trochę uprzedzona do całego pomysłu, bo było późno, miałam się wyspać przed pracą i – przede wszystkim – po zmroku o tej porze jest naprawdę zimno. Szczególnie nie uśmiechało mi się wyczekiwanie na przystankach autobusowych w minusowych temperaturach. Warto było się przemęczyć?

Wystawa w Wilanowie rzucała się w oczy jeszcze przez szybę linii 519. Przyznaję, że te pojedyncze światełka w odległej ciemności trochę mnie zachęciły. Tym bardziej zaciekawiło mnie przechodzenie pod wirtualnym, świecącym baldachimem. Następnie kupiłyśmy bilety i weszłyśmy do samego parku. Pod pałacem stała fontanna, której światełka tworzyły iluzję płynącej wody. Jak jest ciepło można oglądać rzeczywistą wodę, tym bardziej mi się ten wstęp spodobał i jeszcze bardziej mnie zainteresował :)

fontanna w wilanowie

Po kilku zdjęciach usłyszałyśmy zapowiedź pokazu muzycznego do wielkich utworów klasycznych. Cały ogród zaczął migać do rytmu, to rzeczywiście było zjawiskowe – na efektach przy poruszającym walcu Shostakovicha miałam dreszcze ;)

Potem poszłyśmy do tzw „Labiryntu światła”. To były rewelacyjnie wykonane i oplecione światełkami rzeźby m. in. kart, pionków do szachów, dzbanka albo… kuleczki Rafaello ;) Oczywiście wszystko umieszczone w ciekawych miejscach w niewielkiej plątaninie sztucznych roślin, w które można sobie wejść.

ja w wilanowie

Niestety to już był koniec. Teoretycznie jeszcze coś mogłybyśmy zobaczyć ale było nieczynne, może trafiłyśmy na taki dzień ;) Mimo wszystko cieszę się, że jednak pokonałam własną niechęć przed zimnem, naprawdę było warto! Dodatkowo świetnym pomysłem było pojechanie do Wilanowa późnym wieczorem, to zdecydowanie podkreśliło cały urok „Królewskiego ogrodu światła” 8/10

 

Zdjęcia z youtube.com i wawalove.pl 

Dodaj komentarz