Wszystko miało swój początek – pierwsze reklamy w połowie filmu, puszczanie zwiastunów i płatnych odcinków w Internecie, prapremierowe epizody na playerach i… ciągnące się sezony. W związku z tym twórcy „Magdy M” postanowili wydłużyć trzecią serię o dodatkowe 10 odcinków.

Zaręczona z jednym mężczyzną bohaterka dowiaduje się, że prawdziwy ukochany jej nie opuścił, tylko leczył ciężką, śmiertelną chorobę. Cudem („dzięki światełku w jej oczach„) udało mu się przeżyć i tak zaczyna się wiodący temat czwartej serii – być z tym, kogo się nie lubi ale kocha, czy być z tym, którego się kocha ale nie lubi?

Główną zaletą tego sezonu były jak zwykle ładne obrazki, tym razem rozciągające się aż do Zakopanego. Naprawdę malownicze widoki, odpowiednio podkreślone, żeby wszystko było wystarczająco bajkowe, tak – to sprawiło mi sporo przyjemności ;)

Niestety tu zalety się kończą. Znowu bardzo razi niekonsekwencja bohaterki, która po zerwaniu z jednym mężczyzną natychmiast bawi się drugim, kompletnie nie widząc jakiejkolwiek wspólnej przyszłości – po co? Na złość trzeciemu? Takie zagrywki kojarzą mi się bardziej z sensacjami miłosnymi koleżanek w gimnazjum. Poziom poruszanych problemów zupełnie nie pasuje do określonego targetu.

dziecinna magda m

W przeciwieństwie do poprzednich sezonów nie podobały mi się nawet wątki z dalszego planu, które były po prostu głupie. Dojrzale zachowywała się tylko Agata i Mariola (świetnie role Darii Widawskiej i Katarzyny Bujakiewicz). Obie były przedstawiane jak szalone i uparte desperatki, a na dłuższą metę zachowały zdecydowanie więcej rozsądku niż cała reszta .

Co więcej pojawili się nowi bohaterowie, między innymi n-ty adorator i rodzice Piotra. Generalnie cenię Tomasza Kota, Magdalenę Zawadzką i Jana Nowickiego, ale tu mieli beznadziejne role – śliskiego przystojniaka, nadopiekuńczej mamusi i ojca groźnego że strach się bać. Widać że pomysł niestety został wyczerpany, ale zupełnie w drugą stronę…

Zdecydowanie nie wrócę do „Magdy M„. Powiem więcej, jestem zaskoczona co mi się w tej produkcji tak bardzo podobało kilka lat temu. 4/10

zakopane

 

Zdjęcia z magdamx.bloog.pl, player.pl i gwiazdeczka.spanie.pl

Dodaj komentarz