Znajomości zawierane w Internecie nie są dziś taką nowością, jak w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy sieć była fascynującą i przerażającą niewiadomą. Z mrugnięciem oka do tego tematu wyprodukowano „Masz wiadomość”.

Dwoje samotnych ludzi z Nowego Jorku ma własne (konkurencyjne) księgarnie. Poznali się przez Internet i cieszą się znajomością opartą o wymianę luźnych refleksji. Co z tej relacji wyniknie jest dosyć oczywiste, ale film wykracza poza schemat komedii romantycznych. jesien w masz wiadomosc Podoba mi się przede wszystkim lekkość wątku znajomości internetowych. Najczęściej ten temat jest przedstawiony jako bardzo ryzykowny dramat albo fascynująca przygoda erotyczna. W tym wypadku taka znajomość jest uznana jednocześnie za oczywistą (prawie dwudziesty pierwszy wiek) i intrygującą (prawie). Brak skrajności w którąkolwiek stronę był i jest bardzo wskazany.

Co więcej podoba mi się, że w okresie wchodzenia w szał Internetu bohaterowie prowadzą księgarnie, w których bywa naprawdę tłoczno. Z drugiej strony może producentom wtedy nie przychodziło do głowy, że z czasem literatura pójdzie w aż taką odstawkę? Nie wiem, ale wiem, że ten czytelniczy podkład natychmiast mnie kupił ;) Scenerie jesienne niemniej mnie urzekły, dalej jestem zakochana w tym malowniczym okresie :) tom hanks Tom Hanks (którego bardzo cenię zwłaszcza za „Cast away„) był tu trochę przystojniejszy, bardziej męski, chwilami brutalny – zwłaszcza jeśli chodzi o kampanię reklamową swojej firmy. W pewnym momencie jego bohater zachowuje się trochę głupio, ale to nie razi, nawet można go zrozumieć – Joe wyraźnie stracił kontrolę nad jego relacją z wirtualną przyjaciółką i nie za bardzo wie, co teraz… Meg Ryan też była bardzo dobra, chociaż nie zachwyciła mnie, tak jak zdarzało się jej to w przeszłości.

Całość jest niestety trochę za bardzo przewidywalna, z drugiej strony komedie romantyczne muszą takie być. To i tak mała wada przy relaksującym, delikatnym filmie jakim jest „Masz wiadomość” 7/10

 

Zdjęcia z designinnowa,blogspot.com, movpins.com i bigodino.it

Dodaj komentarz