W związku z dzisiejszą rocznicą (rok temu zamieściłam pierwszy wpis :)) postanowiłam przedstawiać tu artykuły pełne pozytywnej energii! Pierwszy z nich jest  bardzo przydatny w czasie sesji i stawiania pierwszych, ale milowych kroków w mojej nowej pracy:

Kto nie chciałby wyglądać młodo, mieć promiennej skóry i czuć się pięknym?

1.       Sekret dobrego wyglądu bez względu na wiek opiera się najbardziej na realizowaniu tego co się kocha w swoim życiu

Każda osoba szczęśliwa ma w sobie naturalną, rozświetloną młodość. Kiedy żyjesz swoimi pasjami tworzysz radość która Cię inspiruje do podejmowania decyzji w oparciu o szczęście i powodzenie. W przeciwieństwie do stresu, który odciąga Cię od życia i składnia do wyborów podejmowanych pod wpływem reakcji. Oczywiście stres odzwierciedla Cię na zewnątrz, to nie jest wielkie odkrycie.

2.      Ubieraj się w to, w co chcesz się ubrać

To co nosisz jest ekspresją Ciebie. Jeżeli w sercu czujesz się młody, weź trampki lub cokolwiek co pasuje do Twojej osoby. Cała idea noszenia ubrań adekwatnych do wieku zawsze wydawała mi się trochę dziwna. Jeżeli czujesz się w czymś dobrze, po prostu to ubierz.

3.      Stwórz zwyczaj zajmowania się sobą

To nie jest luksus; to jest konieczność. Zacznij z jedną opiekuńczą dla Ciebie rzeczą w ciągu dnia.

4.     Uprawiaj więcej seksu

Myślę, że to nie wymaga tłumaczenia. Jeżeli nie masz partnera, wiesz co robić.

5.      Nie przeżywaj swoich błędów

To moment dojrzewania, nauki i rozwoju. Spójrz na to raczej  jak na okazję do samodoskonalenia. Nie odbieraj tego jako utratę punktów w grze „poprawności”, która w życiu nie istnieje.

6.     Stwórz swoją własną wersję sukcesu

Zrób to pod kątem swojej pasji i tego co dla Ciebie ma wartość; nie tego co jest drogie lub powszechnie zalecane.

7.      Tańcz częściej

Taniec jest dobry dla Twojej duszy bez względu na Twoje umiejętności. Na ulicy, w kuchni, na imprezie, w sali ćwiczeń, na stole, gdziekolwiek. Zacznij się ruszać.

8.      Uśmiechaj się!

Marszcząc brwi nabawisz się zmarszczek :)

9.     Przestań próbować być doskonałym

Wciskanie siebie w pudełko restrykcji jest najbardziej odległym przedsięwzięciem od cieszenia się wolnością. Bądź w ramach najbardziej doskonałego niedoskonałego siebie.

10.  Wyrażaj wdzięczność

Sobie, swoim ukochanym, swojemu „barista” (z włoskiego osoba zajmująca się zawodowo parzeniem kawy), obcym ludziom. Dzielenie się wdzięcznością wypływającą z miłości owocuje na całym Twoim ciele. To miłe uczucie. Co więcej to podnosi szczęście w życiu innych ludzi bo czują się doceniani, dlatego ich radość jest widoczna. Wyobraź sobie ten obrazek.

11.   Mów to co naprawdę chcesz powiedzieć

Oszczędzasz mnóstwo czasu i energii. Krążenie wokół zwyczajowych fraz w obawie przed konfliktem jest  męczące, nie uczciwe i nie tworzące rzeczywistych relacji (w przeciwieństwie do zamiarów). Jesteś promienny, gdy mówisz prawdę.

12.  Rób jogę

Wszyscy wiemy, że joga ma długą listę skutków mających wpływ na dobry stan umysłu, ciała i ducha. Jeżeli obawiasz się włożenia obcisłego stroju, poruszania się na kształt ruchów zwierząt i zwijania się w precel, zacznij w domu. Kiedy będziesz gotowy, wejdziesz w Zen w studiu i porozmawiasz o głupotach po zajęciach; wszystko w swoim czasie.

13.  Przestań obwiniać

To strata czasu. Gdy obwiniasz innych ucieka Twoja siła. Weź kierownicę za swoje własne życie i skup się na kreowaniu tego, czego chcesz. Jeżeli coś nie działa, zmień to.

14.  Zrozum, że konkretny rozmiar ubrań nie jest źródłem szczęścia

Koleżanki czepiające się Twojego wyglądu to jest fałszywa intymność. Rozmawiaj o rzeczach, które mają znaczenie, są inspirujące i podnoszące rozmówców. Dzięki temu pozytywne zmiany nastąpią nie tylko w Twoim życiu.

15.  Nie obawiaj się swoich wygłupów

Gdy będziesz pękać ze śmiechu w czasie podejmowanych czynności nie będziesz zawiedziona z podjętego ryzyka.

16. Nie wierz ludziom, którzy mówią, że Twoje marzenia się niemożliwe

Zwłaszcza jeżeli masz wpływ na ich spełnienie. Ludzie mają skłonność do obawiania się podejmowania ryzyka przez ich własne zwyczaje. To nie ma nic wspólnego z Tobą. Jeżeli w to wierzysz, poświęć na to wystarczająco dużo energii, aby zrealizować swoje marzenia.

17. Pokochaj swoje ciało

Przestań czekać aż któregoś dnia się obudzisz z wyglądem supermodelki. Jeżeli będziesz wdzięczna swojemu ciału za to jakie jest teraz, pokaże Ci mnóstwo miłości zwrotnej. Poczujesz się dużo bardziej zrelaksowana i pewna siebie jak tylko ciśnienie na sylwetkę będzie mniejsze i nacisk „powinności” zniknie.

18.  Odpocznij

Relaksacja uzupełnia Twoje ciało, inspiruje Twoją duszę i daje Ci zabawę. Więcej drzemek.

19.  Idź na wycieczki

Odkrywanie czegoś po raz pierwszy odnawia radość życia. Wystarczające wytłumaczenie.

20. Nie bierz życia tak poważnie

Skończysz w zdecydowanie bardziej roześmianej kondycji i osiągniesz mnóstwo dobrego czasu.”

Autorką przetłumaczonego przeze mnie artykułu (ze strony MindBodyGreen) jest Ashley Cebulka :)

Dodaj komentarz